POWRÓT
     2012-06-16 00:00:00

Włamywacze uciekając potrącili policjanta.


Katowiccy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku włamania do supermarketu z elektroniką trzech mężczyzn. Mundurowi interweniowali w momencie, kiedy złodzieje pakowali łup do samochodu. Uciekając autem sprawcy potrącili policjanta. Stróże prawa użyli broni. Ranni zostali dwaj przestępcy, trzeci nie odniósł obrażeń. Potrącony funkcjonariusz doznał ogólnych potłuczeń.

Mundurowi z grupy szybkiego reagowania katowickiej komendy miejskiej zatrzymali trzech złodziei, którzy w nocy ze środy na czwartek włamali się do supermarketu. Wcześniej przestępcy potrącili samochodem interweniującego policjanta. Stróże prawa użyli broni, raniąc dwóch sprawców. Jeden z uciekających mężczyzn został ranny w szyję, drugi ma ranę brzucha. Obecnie są w szpitalu pod opieką lekarzy. W samochodzie, którym uciekali złodzieje, był jeszcze jeden mężczyzna, który nie został ranny.

Policjanci nakryli sprawców włamania, gdy ci pakowali do samochodu sprzęt ukradziony ze sklepu z elektroniką. Gdy mundurowi podjęli próbę zatrzymania, samochód z impetem ruszył w ich kierunku. Jeden z policjantów został potrącony i znalazł się na masce jadącego auta. Doznał ogólnych potłuczeń – jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Funkcjonariusze użyli broni służbowej wobec kierującego uciekającym samochodem. Oddali łącznie kilka strzałów. Auto przestępców zostało zatrzymane po ok. 150 metrach. Okazało się, że dwaj złodzieje - kierujący i jeden z pasażerów - zostali trafieni.

Zatrzymani mają 26, 28 i 31 lat. Wszyscy są znani policji – byli już notowani za łamanie prawa. Teraz funkcjonariusze sprawdzają, czy nie brali oni udziału w podobnych włamaniach, bądź innych przestępstwach.

(KWP w Katowicach / mw)

/policja.pl/

/policja.pl/  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION