POWRÓT
     2013-04-25 00:00:00

Włodzimierz Karpiński nowym ministrem skarbu państwa


- Oczekuję od niego, oprócz kwalifikacji i przyzwoitości, także twardej ręki i mocnych decyzji - mówił premier Donald Tusk tuż po zaprzysiężeniu nowego ministra.

Uroczystość odbyła się w Pałacu Prezydenckim. Nominację wręczył Karpińskiemu prezydent Bronisław Komorowski.

Premier podkreślił, że Włodzimierz Karpiński to nie tylko doświadczony parlamentarzysta, ale także menadżer, samorządowiec i dwukrotny wiceminister. - Z pełnym przekonaniem i czystym sumieniem zarekomendowałem tę kandydaturę panu prezydentowi - zaznaczył.

Donald Tusk podziękował też dotychczasowemu ministrowi skarbu Mikołajowi Budzanowskiemu za skuteczne negocjacje w sprawie obniżenia cen rosyjskiego gazu oraz zaangażowanie w budowę terminalu LNG w Świnoujściu i konsolidację polskich firm chemicznych.

Włodzimierz Karpiński był od sierpnia 2011 sekretarzem stanu w resorcie spraw wewnętrznych i administracji, a od listopada 2011 - wiceministrem w nowym Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji.

fot. redakcja/premier.gov.pl/

ODWIEDŹ PROFILE: Donald Tusk


 ZOBACZ PROFIL:
 

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION