POWRÓT
     2012-01-20 00:00:00

Woj. śląskie i opolskie. Ujawnienie nielegalnego pobytu 4 cudzoziemców.


Realizując zadania związane z kontrolą legalności pobytu cudzoziemców na terytorium Polski, funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili naruszenie przepisów przez 3 obywateli Ukrainy i 1 obywatela Wietnamu.

Bezprawny pobyt Wietnamczyka i jednego z obywateli Ukrainy został ujawniony w trakcie kontroli prowadzonych przez mobilne patrole Straży Granicznej na międzynarodowych szlakach komunikacyjnych przebiegających przez teren województwa śląskiego.

Obywatel Wietnamu był pasażerem pociągu jadącego z Wiednia. Podróżujący z Czech mężczyzna wjechał na terytorium Polski mimo, że nie posiadał dokumentów uprawniających do przekroczenia czesko-polskiej granicy państwowej.

Obywatel Ukrainy był natomiast pasażerem autobusu rejsowego z Wrocławia, kontrolowanego przez funkcjonariuszy Straży Granicznej na autostradzie A-4, niedaleko Mysłowic. Podczas sprawdzania dokumentów cudzoziemca okazało się, że przeterminował dozwolony czas pobytu w Polsce.

Bezprawnie przedłużyli pobyt w Polsce również dwaj inni obywatele Ukrainy, legitymowani przez funkcjonariuszy Straży Granicznej niedaleko Brzegu, w województwie opolskim. Tak samo jak ich rodak wjechali do Polski legalnie, ale w określonym w wizie terminie nie wyjechali z naszego kraju, naruszając tym samym obowiązujące przepisy.

Zarówno dla 3 obywateli Ukrainy , jak i obywatela Wietnamu, konsekwencją niepodporządkowania się zasadom pobytu było otrzymanie decyzji administracyjnych zobowiązujących do opuszczenia naszego kraju i skutkujących ponadto rocznym zakazem ponownego wjazdu.

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION