POWRÓT
     2014-09-27 00:00:00

Wojewoda rozmawiał z protestującymi pod ziemią górnikami.


Wojewoda śląski Piotr Litwa zjechał do górników protestujących na dole kopalni Kazimierz-Juliusz. Wojewoda poprosił górników o kredyt zaufania i o przerwanie protestu.

Wojewodzie Piotrowi Litwie towarzyszyli prezydent Sosnowca Kazimierz Górski i Krzysztof Kurak, prezes zarządu kopalni Kazimierz-Juliusz.

Górnicy rozpoczęli trzecią dobę protestu pod ziemią. Żądają wypłaty zaległej pensji, gwarancji wykupu zakładowych mieszkań oraz przedłużenia żywotności kopalni.

Wojewoda poinformował górników, że zapowiadane na wtorek spotkanie strony społecznej z przedstawicielami ministra gospodarki oraz kancelarii prezesa rady ministrów odbędzie jutro.

Wojewoda przekazał protestującym górnikom zapewnienie, że będzie pilnował ich spraw, ale na rozwiązanie tej trudnej sytuacji potrzeba trochę czasu. - Mam prośbę do Was – przerwijcie protest dzisiaj, dajcie mi kilka dni – apelował. Krzysztof Kurak, prezes zarządu kopalni Kazimierz-Juliusz, zapewniał, że protestującym górnikom nie grozi dyscyplinarne zwolnienie z pracy. – Nie bójcie się artykułu 52 – mówił.

/fot.redakcja//Śląski Urząd Wojewódzki/  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION