POWRÓT
     2014-07-03 00:00:00

Wyjaśnienie do artykułu „10 milionów na reklamę Arłukowicza” – „Super Express” -


Informacje zamieszczone w artykule „10 milionów na reklamę Arłukowicza”, które ukazały się 2 lipca 2014 r. w „Super Expressie”, są nieprawdziwe. Jego autor nie zachował podstawowych zasad rzetelności dziennikarskiej.

Pomimo że autor zwrócił się do Ministerstwa Zdrowia z zapytaniem i otrzymał telefoniczne zaprzeczenie prawdziwości postawionej przez niego tezy, świadomie przekazał w artykule nieprawdziwą informację.

W związku z fałszywymi doniesieniami, które pojawiły się w „Super Expressie”, informuję, że Ministerstwo Zdrowia nie zamierzało i nie zamierza przeznaczyć 10 mln na kampanię informacyjną. Co więcej przyjęty przez Radę Ministrów projekt ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz niektórych innych ustaw nie przewiduje wydatkowania 10 mln zł na wspomnianą kampanię.

Ponadto autor artykułu, pisząc o zwiększeniu dopłat pacjentów do leków wspomagających chemioterapię, posłużył się manipulacją, ponieważ komunikat w tej sprawie widnieje na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia od 30 czerwca 2014 r. – o czym autor wiedział.

Rażąca nierzetelność dziennikarska, którą przedstawił autor artykułu, jest o tyle niepokojąca, że dotyczy bezpieczeństwa pacjentów.

/fot.redakcja//www.mz.gov.pl/  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION