POWRÓT
     2013-09-13 00:00:00

Wypadek lotniczy - woj. pomorskie, powiat kościerski.


13 września 2013 r. na terenie powiatu kościerskiego, w okolicy miejscowości Stara Kiszewa doszło do wypadku lotniczego śmigłowca. Zgłoszenie do Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP w Kościerzynie wpłynęło od dyżurnego Policji o godz. 9.54. Zawierało informację o uderzeniu w ziemię śmigłowca i jego pożarze.

Na miejsce zadysponowano 5 zastępów OSP oraz 2 zastępy z JRG Kościerzyna. Przybyłe na miejsce zastępy zastały szczątki śmigłowca leżące na polu uprawnym, rozrzucone na znacznym obszarze, w odległości ok. 200 metrów od najbliższych zabudowań, objęte pożarem. Po ugaszeniu pożaru w szczątkach śmigłowca zlokalizowano ciała załogi. W wyniku zdarzenia 3 osoby poniosły śmierć.

Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały także na zabezpieczeniu terenu działań oraz pomocy sprzętowej w czynnościach prowadzonych przez Policję, Prokuraturę oraz Państwową Komisję Badania Wypadków Lotniczych.

Rzecznik KP PSP - mł. bryg. Wiesław Kiedrowicz

/fot. redakcja/

/straz.gov.pl//straz.gov.pl/  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION