POWRÓT
     2016-05-15 00:00:00

Życzenia Pary Prezydenckiej z okazji Dnia Rodzin.


Szanowni Państwo!

Prezydent Andrzej Duda: Mało jest słów w naszym języku, które budziłyby tak ciepłe skojarzenia jak słowo "rodzina".

Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda: Rozmowy przy rodzinnym stole, rodzinny album z fotografiami, rodzinne wspomnienia.

PAD: Rodzinny dom, do którego wracamy myślami, i który jest dla nas często najważniejszym miejscem na Ziemi.

PDAKD: Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Rodzin. To piękne, wzruszające święto. Składamy wszystkim polskim rodzinom najlepsze życzenia.

PAD: To w rodzinach uczymy się życia. Uczymy się odpowiedzialności za innych. Szacunku do ludzi starszych. Przyjmujemy wartości, bliskie naszym ojcom i matkom. I przekazujemy je dalej.

PDAKD: Uczymy się cierpliwości...

PAD: Tak, głównie do niesfornych dzieci.... :-)

PDAKD: Ale przede wszystkim uczymy się szczególnego rodzaju miłości. Pamiętajmy, że dla wielu Polek i Polaków opieka nad najbliższymi wiąże się z ogromnym poświęceniem.

PAD: Dlatego szczere słowa uznania kierujemy dziś do rodziców, którzy wychowują niepełnosprawne dzieci.

PDAKD: I wyrażamy nasz najgłębszy szacunek dla wszystkich tych, którzy zajmują się swoimi rodzicami, w jesieni ich życia.

PAD: To właśnie o rodziny powinniśmy dbać ze szczególną troską. Jako Prezydent będę robił wszystko co w mojej mocy, by zapewnić polskim rodzinom godne życie i finansową stabilność. Ma temu służyć m.in. uruchomiony niedawno program 500 plus, a także mój projekt ustawy, obniżający wiek emerytalny.

PDAKD: Szanowni Państwo, odwiedźcie dziś swoich bliskich. Zadzwońcie do babci i dziadka, porozmawiajcie z rodzeństwem, usiądźcie do rodzinnej kolacji z dziećmi.

PAD: Bądźcie razem. Niech to będzie rodzinny dzień dla nas wszystkich.

Dziś, pod hasłem "Każde życie jest bezcenne", ulicami wielu miast w Polsce przejdą Marsze dla Życia i Rodziny. Organizatorzy chcą w ten sposób zwrócić uwagę, że każdy człowiek, bez względu na stan fizyczny, duchowy czy materialny, ma prawo do życia. W czasie Marszów oraz wieńczących je spotkań i pikników będą zbierane podpisy pod projektem inicjatywy ustawodawczej "Stop aborcji", która wprowadzić ma całkowity zakaz przerywania ciąży.

Międzynarodowy Dzień Rodziny obchodzony 15 maja, ustanowiony został przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1993 roku. Od tego czasu organizacje i firmy celebrujące to święto skracają dzień pracy swoich pracowników o symboliczne dwie godziny, tak by mogli przeznaczyć je na spędzanie czasu ze swoją rodziną.

/fot.redakcja//Prezydent.pl/

ODWIEDŹ PROFILE: Prezydent


 ZOBACZ PROFIL:
 

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION