POWRÓT
     2014-08-22 00:00:00

Żywność objęta rosyjskim embargiem trafi do potrzebujących.


Minister rolnictwa spotkał się z największymi organizacjami charytatywnymi w kraju. Przekazywanie produktów rozpocznie się w poniedziałek.

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki przypomniał, że wciąż czekamy decyzje Unii Europejskiej (UE) w tej sprawie. Już teraz rozpoczęły się jednak teraz przygotowania się do przekazywania żywności.

Akcja rusza od poniedziałku


Na dużą skalę akcja ruszy w poniedziałek. Banki Żywnością mogą odebrać co najmniej kilka tysięcy ton świeżych owoców i warzyw miesięcznie. Koszty transportu do miejsca wskazanego przez organizacje pomocowe pokryją środki z Agencji Rynku Rolnego (ARR) i UE. Za jakość dostarczonych towarów będą odpowiadali producenci. Przekazane mogą być wszystkie produkty, które były przeznaczone na rosyjski rynek i zostały objęte embargiem.
Pierwsze podsumowanie 29 sierpnia


W spotkaniu z ministrem rolnictwa wzięły udział największe organizacje charytatywne w Polsce:

Caritas,
Federacja Polskich Banków Żywności,
Polski Komitet Pomocy Społecznej,
Polski Czerwony Krzyż.

Kolejne odbędzie się w piątek 29 sierpnia. Wtedy strony ocenią pierwszy tydzień działania programu przekazywania żywności.
Rekompensaty dla producentów żywności. ARR przyjmuje wnioski


Agencja Rynku Rolnego (ARR) już przyjmuje powiadomienia od rolników poszkodowanych w wyniku wprowadzenia embarga. Do ARR wpłynęło około 600 takich wniosków.

Na stronie ARR został zamieszczony wzór formularza: Powiadomienie o zamiarze przeprowadzenia wycofania owoców lub warzyw w związku z brakiem możliwości sprzedaży spowodowanym rosyjskim embargiem.

/fot.redakcja/
/premier.gov.pl/  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION