POWRÓT
     2017-03-14 00:00:00

Zabytki z listy UNESCO przyciągną turystów do Warszawy.


Warszawska Syrenka i niezwykła historia odbudowy Starego Miasta będą zachęcać odwiedzających targi Salon Mondiale du Tourisme do przyjazdu do Warszawy.

W tym roku tematem polskiego stoiska na targach w Paryżu (16-18 marca) są zabytki UNESCO. Dlatego też nie mogło zabraknąć na nich stolicy Polski, która zaprezentuje się poprzez opowieść o Starym Mieście, wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w roku 1980. Warszawska Starówka w czasie II wojny światowej została zburzona w 90%. Niezwykle pieczołowita rekonstrukcja, zakończona w roku 1955, została doceniona przez Komitet Światowego Dziedzictwa.

Na warszawskim stoisku dowiedzieć się będzie można o atrakcjach stolicy, otrzymać najpotrzebniejsze materiały do zaplanowania wizyty w Warszawie, odbyć wirtualną wycieczkę do stolicy za pomocą oculusa 3D a także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Syrenką warszawską, symbolem miasta, której wizerunki znaleźć można w setkach miejsc, a jedna z bardziej znanych jej rzeźb stoi na Rynku Starego Miasta.

Stołeczne Biuro Turystyki reprezentujące Warszawę, przygotowało także prezentację, podczas której odwiedzający targi będą mieli szansę poznać historię pracy setek osób zaangażowanych w odbudowę Starego Miasta: architektów, artystów, badaczy i budowniczych. SBT współpracuje w przygotowaniu materiałów na targi w Paryżu z Centrum Interpretacji Zabytków, oddziałem Muzeum Warszawy, którego siedziba główna zostanie ponownie otwarta w maju tego roku.

/fot.redakcja//um.warszawa.pl/

ODWIEDŹ PROFILE: Warszawa


 ZOBACZ PROFIL:
 

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION