POWRÓT
     2017-12-18 00:00:00

Zapobieganie korupcji w KAS.


Funkcjonariusze Biura Inspekcji Wewnętrznej Krajowej Administracji Skarbowej wspólnie z wrocławskimi policjantami ujawnili korupcję w jednym z wrocławskich urzędów skarbowych. Jeden z pracowników jest podejrzewany o to, że pomagał w otrzymaniu nienależnego zwrotu VAT i unikaniu kontroli celno-skarbowych.

Straty Skarbu Państwa mogły sięgnąć ponad 1 mln zł.

Pracownik urzędu skarbowego we Wrocławiu jest podejrzewany o przekroczenie uprawnień oraz niedopełnienie obowiązków w celu osiągniecia korzyści majątkowej i osobistej w zamian za pomaganie przedsiębiorcy w odzyskiwaniu nienależnego podatku VAT oraz doradzanie, jak skutecznie unikać kontroli celno-skarbowych.

Korupcję ujawnili funkcjonariusze Biura Inspekcji Wewnętrznej Ministerstwa Finansów we współpracy z policjantami zajmującymi się zwalczaniem korupcji i cyberprzestępczości Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.Ewentualne straty Skarbu Państwa wynoszą nie mniej niż 1 mln zł.

Zarzuty dla podejrzanych

Urzędnika i przedsiębiorcę zatrzymano 11 grudnia br. i doprowadzono do Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu. Zabezpieczono też dokumenty i sprzęt elektroniczny, a także – na poczet przyszłych kar – dwa pojazdy marki BMW i Toyota.

Oprócz przedstawienia zarzutów przez prokuratora, wobec zatrzymanych zastosowano środki zapobiegawcze: poręczenie majątkowe w wysokości 50 tys. (dla każdego z podejrzanych), zakaz opuszczania kraju oraz dozór policyjny./mf.gov.pl/  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION