POWRÓT
     2016-06-25 00:00:00

Zapraszamy na koncert "Głos Wolności".


W 40. rocznicę wydarzeń w Radomiu, Ursusie i Płocku NSZZ Solidarność i Polska Grupa Zbrojeniowa zapraszają na koncert „Głos Wolności” pod honorowym patronatem ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza i sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Piotra Naimskiego.

Koncert odbędzie się 26 czerwca br. o godz. 16:30 na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Wstęp wolny.

Kiedy wydawało się, że nie ma już nadziei
Przyszli następni
Bronili tych, których nie bronił już nikt
Krzyczeli za tych, którym kazano milczeć
Byli jak lawina…
To naród, który upomniał się o swoją historię

RADOM URSUS PŁOCK ‘76


25 czerwca 1976 roku robotnicy Radomia, Ursusa i Płocka wyszli na ulice w proteście przeciwko podwyżkom cen i poniżaniu ich przez władze PRL. Komuniści brutalnie i szybko stłumili opór społeczny. Wydawało się, że polityka terroru zastraszy Polaków na kolejne lata. Ale za robotnikami murem stanęła polska inteligencja, która we wrześniu 1976 roku zawiązała Komitet Obrony Robotników. Organizacja wspierała poszkodowanych przez system, walczyła o ich prawa, wolność i godne życie. KOR uruchomił lawinę ludzkiej solidarności i stał się symbolem narodu wstającego z kolan i upominającego się o swoją historię i godność.

W 40. rocznicę wydarzeń w Radomiu, Ursusie i Płocku NSZZ Solidarność i Polska Grupa Zbrojeniowa zapraszają na koncert „Głos Wolności”.

Widowisko wzbogaci obchody 40. rocznicy powstania Komitetu Obrony Robotników w sposób szczególny. Wystąpią artyści tacy jak Ewa Dałkowska, Natalia Sikora, Dominika Figurska, Marek Bałata, Teatr Piosenki w repertuarze pieśni patriotycznych i utworów największych polskich poetów. Całość widowiska w reżyserii Romana Kołakowskiego.

Dla wszystkich pamiętających tamte wydarzenia dużą niespodzianką będzie Koncert Niepokornych – Jana Pietrzaka i Leszka Czajkowskiego kończący uroczystości na pl. Piłsudskiego.

Zapraszamy w niedzielę, 26 czerwca br. o godz. 16:30, plac Marszałka Józefa Piłsudskiego, Warszawa.

/fot.redakcja//mon.gov.pl/  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION