POWRÓT
     2017-03-15 00:00:00

Zarzuty dla trzech mężczyzn, którzy utrudniali śledztwo w sprawie zabójstwa byłego boksera.


Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie prowadzi śledztwo dotyczące zabójstwa byłego boksera. Doszło do niego przed rokiem w dzielnicy Dąbie w Szczecinie.

Pokrzywdzony zmarł w wyniku obrażeń powstałych po użyciu maczety. W toku śledztwa ustalono, że do zabójstwa doszło na tle porachunków między członkami grup przestępczych.

Czynności z podejrzanymi

Na polecenie prokuratora funkcjonariusze szczecińskiego CBŚP zatrzymali trzech mężczyzn, którzy pomagali bezpośrednim sprawcom zabójstwa. Do zatrzymań doszło w Szczecinie, Wolinie i Kołobrzegu.

Podczas przeszukań pomieszczeń zajmowanych przez zatrzymanych funkcjonariusze CBŚP zabezpieczyli nielegalną broń palną i amunicję, a także maczetę oraz ponad 3 tysiące euro.

Po doprowadzeniu zatrzymanych do Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie prokurator ogłosił im zarzuty nielegalnego posiadania broni oraz utrudniania postępowania przygotowawczego.

Na wniosek prokuratora Sąd tymczasowo aresztował trzech podejrzanych na okres 2 miesięcy.

Zarzuty dla głównych sprawców

W toku śledztwa ustalono, że w zdarzeniu brały udział bezpośrednio cztery osoby. Jedna z nich została zatrzymana w ciągu kilku godzin od zabójstwa. Inna ukrywała się w Norwegii. Współpracując z norweską policją, funkcjonariusze CBŚP ustalili miejsce przebywania poszukiwanego Tomasza K. W konsekwencji mężczyzna został zatrzymany w Norwegii, a następnie - w styczniu tego roku - na wniosek prokuratora dokonano jego ekstradycji do Polski.

Sprawcy, na wniosek prokuratora, zostali tymczasowo aresztowani.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Źródło: pk.gov.plODWIEDŹ PROFILE: SPORT


 ZOBACZ PROFIL:
 

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION