POWRÓT
     2017-12-16 00:00:00

Zarzuty i wniosek o areszt dla sprawcy podpalenia lokalu Biura Poselskiego Posłanki Beaty Kempy.


Dolnośląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu 12 grudnia 2017 roku wszczął śledztwo w sprawie zaistniałego tego dnia w Sycowie usiłowania sprowadzenia zdarzenia, które zagrażało życiu i zdrowiu wielu osób, a także mieniu w wielkich rozmiarach, mającego postać pożaru lokalu Biura Poselskiego Posłanki Beaty Kempy.

Chodzi o przestępstwo z art. 13 par. 1 kodeksu karnego w związku z art. 163 par. 1 pkt 1 kodeksu karnego.

Działanie sprawcy miało charakter terrorystyczny

Po przeprowadzeniu szeregu czynności procesowych we współpracy z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu 14 grudnia 2017 roku ustalono i zatrzymano sprawcę podpalenia. Okazał się nim Sebastian K. 40-letni mieszkaniec powiatu oleśnickiego.

Po doprowadzeniu zatrzymanego do Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej prokurator ogłosił mu zarzuty. Dotyczą one usiłowania sprowadzenia zdarzenia zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób, a także mieniu w wielkich rozmiarach, mającego postać pożaru lokalu Biura Poselskiego Posłanki Beaty Kempy znajdującego się w budynku mieszkalnym. Polegało ono na wybiciu metalowymi przedmiotami w kształcie walca szyby w drzwiach wejściowych do tego lokalu, a następnie podpaleniu jego wnętrza przy wykorzystaniu łatwopalnej cieczy. Do rozprzestrzeniania się pożaru jednakże nie doszło z uwagi na podjętą akcję gaśniczą przez funkcjonariuszy Policji i Straży Pożarnej. Jaka ustalono, sprawca działa w celu wyrażenia swojej dezaprobaty dla obecnej koalicji rządzącej w Polsce oraz w celu zmuszenia Rządu Rzeczypospolitej Polskiej oraz parlamentarzystów koalicji rządzącej do zaniechania określonych działań, w szczególności działań legislacyjnych związanych z reformą wymiaru sprawiedliwości i organizacji wyborów. Stanowiło to podstawę do przypisania podejrzanemu terrorystycznego charakteru jego zachowania.

Podejrzanemu prokurator przedstawił także zarzut wytwarzania i produkcji znacznych ilości środków odurzających w postaci ziela konopi innych niż włókniste w ilości 62,1 gram netto. Środki te ujawniono i zabezpieczono w miejscu jego zamieszkania.Prokurator skierował wniosek o areszt

Przesłuchany dziś (15 grudnia 2017 roku) w charakterze podejrzanego Sebastian K. przyznał się w całości do popełnienia obu zarzucanych mu czynów, kwestionując jedynie swój zamiar wyrządzenia mieszkańcom budynku krzywdy.

Dziś (15 grudnia 2017 roku) prokurator skierował do Sądu Rejonowego Wrocław-Śródmieście wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego Sebastiana K. środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy od daty zatrzymania.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Źródło: pk.gov.pl

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION