POWRÓT
     2017-12-08 00:00:00

Zarzuty korupcyjne dla radnego powiatowego z Dolnego Śląska i biznesmena.


Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu wspólnie z funkcjonariuszami Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Delegatura w Białymstoku prowadzi śledztwo dotyczące powoływania się na wpływy w Starostwie Powiatowym w Miliczu.

5 grudnia 2017 roku funkcjonariusze CBA zatrzymali w tej sprawie dwie osoby: Mirosława D. - radnego Powiatu Milickiego oraz biznesmena Jana J.

Prokurator przedstawił mężczyznom zarzut powoływania się na wpływy w Starostwie Powiatowym w Miliczu (odpowiednio od października 2017 roku i od września 2017 roku do 5 grudnia 2017 roku) i podjęcia się pośrednictwa w załatwieniu korzystnego rozstrzygnięcia procedury przetargowej dotyczącej sprzedaży nieruchomości w zamian za korzyść majątkową w kwocie 185.000,- złotych. Podejrzani mieli doprowadzić do sprzedaży zabudowanej nieruchomości należącej do Powiatu Milickiego po zaniżonej cenie i uniemożliwienia jej zbycia na rzecz innych potencjalnych oferentów.

Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu kontynuuje w tej sprawie czynności z udziałem podejrzanych.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION