POWRÓT
     2013-02-15 00:00:00

Zatrzymana za zabójstwo babci.


Zaledwie kilku godzin potrzebowali stołeczni kryminalni, aby zatrzymać kobietę podejrzaną o zabójstwo 77-letniej staruszki. Okazała się nią wnuczka ofiary. Do zbrodni doszło prawdopodobnie podczas sprzeczki. 31-letnia Ewa Sz. usłyszała zarzut zabójstwa i decyzją sądu trafiła do aresztu na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi jej kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Policjanci z Mokotowa zostali wezwani na interwencję do jednego z mieszkań na terenie dzielnicy. Zaalarmowała ich rodzina mieszkującej tam starszej kobiety, z którą bliscy od jakiegoś czasu nie mogli skontaktować się telefonicznie. Kiedy pojawili się w lokalu, znaleźli zmasakrowane ciało 77-latki.

Na miejsce natychmiast została skierowana grupa śledczych, którzy w obecności prokuratora przeprowadzili oględziny miejsca. Kryminalni rozpoczęli poszukiwania sprawcy zabójstwa. Funkcjonariusze ustalali osoby, które mogły mieć związek z przestępstwem i weryfikowali spływające na bieżąco informacje.

Z zebranych danych wynikało, że za zbrodnię odpowiedzialna jest wnuczka ofiary. Ewa Sz. została zatrzymana w mieszkaniu swojego konkubenta, który również trafił do komendy. Jak ustalili policjanci, do zdarzenia doszło dwa dni wcześniej. 31-latka pokłóciła się z kobietą, u której mieszkała od kilku dni. Sprawczyni tak zdenerwowała się zachowaniem starszej pani, że zaatakowała ją młotkiem. Następnie jej ciało pozostawiła w kuchni, a sama udała się do swojego znajomego.

Policjanci doprowadzili Ewę Sz. do prokuratury, gdzie usłyszała zarzut zabójstwa. 31-latka została tymczasowo aresztowana przez sąd na trzy miesiące. Grozi jej kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

(KSP / mg)

fot. redakcja

/policja.pl/  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION