POWRÓT
     2012-06-16 00:00:00

Zatrzymani sprawcy napadu na taksówkarza.


Trzech mężczyzn podejrzanych o napad na 60-letniego taksówkarza zatrzymali chorzowscy kryminalni wspólnie z policjantami z KWP w Katowicach. Napastnicy grożąc nożem i dusząc zaatakowali swoją ofiarę, po czym skradli sprzęt elektroniczny i uciekli. Za rozbój dorosłym zatrzymanym grozi kilkanaście lat więzienia, natomiast nieletni stanie przed sądem rodzinnym.

Do zdarzenia doszło 13 czerwca br. około 22. Jak wstępnie ustalili śledczy, trzej mężczyźni zamówili kurs taksówką. Gdy przejechali kilka przecznic, nakazali taksówkarzowi aby zatrzymał się na parkingu przy ulicy Dąbrowskiego. Gdy 60- latek zaparkował, siedzący na przednim siedzeniu mężczyzna przyłożył mu nóż do gardła, a drugi ze sprawców zaczął go dusić. Kierowca stracił przytomność. Napastnicy skradli z pojazdu telewizor przenośny, nawigację, telefon komórkowy oraz pieniądze.

Powiadomieni o zdarzeniu policjanci wydziału kryminalnego z chorzowskiej komendy rozpoczęli poszukiwania sprawców. Już po kilkunastu godzinach przy współpracy z funkcjonariuszami z KWP w Katowicach ustalili i zatrzymali podejrzanych. Okazali się nimi trzej mieszkańcy Chorzowa, wieku 16,18 i 25 lat. Stróże prawa odzyskali również większość zrabowanych przedmiotów.

Teraz 25- latek, który działał w recydywie, w więzieniu może spędzić nawet 18- lat. Drugiemu grozi 12- letni pobyt za kratami, natomiast 16- latkiem zajmie się sąd rodzinny.

(KWP w Katowicach / mw)

/policja.pl/

/policja.pl/  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION