POWRÓT
     2011-12-04 00:00:00

Zatrzymani za zniszczenie wozu transmisyjnego.


Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o zniszczenie wozu transmisyjnego wraz ze sprzętem nagraniowym jednej ze stacji telewizyjnych w dniu Święta Niepodległości. Zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty udziału w zbiegowisku i zniszczenia mienia znacznej wartości. Może im grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

Od ponad dwóch tygodni kryminalni ze Śródmieścia ustalają osoby, które łamały prawo podczas zamieszek w Warszawie w dniu Święta Niepodległości. Funkcjonariusze przesłuchują świadków, przeglądają zapisy z kamer monitoringu miejskiego oraz zapisy z innych kamer rejestrujących wydarzenia 11 listopada. Identyfikują w ten sposób kolejne osoby, które tego dnia popełniały przestępstwa i wykroczenia. Zadaniem policjantów jest też ustalenie osób, które zniszczyły wówczas dwa samochody ze sprzętem nagraniowym należącym do jednej ze stacji telewizyjnych. Do zdarzenia doszło tego dnia popołudniu na Placu na Rozdrożu.

Policjanci wydziału kryminalnego śródmiejskiej policji zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o te zniszczenia. Pierwszego zatrzymano około 14.00 w barze na Bródnie. 25-letni Sebastian Z. jest doskonale znany Policji. W przeszłości karany był za kradzież, posiadanie narkotyków, znieważenie funkcjonariusza i uszkodzenie autobusu nocnego na Ursynowie.

Drugi wpadł około 18.30 w centrum Warszawy, gdy wracał z pracy do domu. 24-letni Radomir P., dotychczas nie karany, trafił podobnie jak Sebastian Z. do policyjnego aresztu. Mężczyźni zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty udziału w zbiegowisku i zniszczenia mienia znacznej wartości. Obaj zostali bjęci policyjnym dozorem. Za czyny, które popełnili może im grozić do 10 lat pozbawienia wolności.
KSP/gp

/policja.pl/

/policja.pl/  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION