POWRÓT
     2012-03-17 00:00:00

Zatrzymany 19-latek, który potrącił policjanta.


Kryminalni z Krapkowic zatrzymali 19-latka, który - uciekając przed policją - potrącił funkcjonariusza. Sebastian K. był poszukiwany od 9 marca. Teraz odpowie za czynną napaść na policjantów, kradzież dwóch samochodów oraz kradzieże paliwa. Za przestępstwa, których się dopuścił, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj(15 marca), kilka minut przed 8:00, kryminalni z Krapkowic zatrzymali poszukiwanego 19-letniego Sebastiana K. Mężczyzna został ujęty w rejonie miejscowości Rogów Opolski. Bezpośrednio po zatrzymaniu 19-latek został doprowadzony do Komendy Powiatowej Policji w Krapkowicach.

9 marca krapkowickim policjantom zgłoszono kradzież osobowego mercedesa. Domniemanym sprawcą był 19-letni Sebastian K. Trzy dni później policjanci zauważyli poszukiwany samochód. Podczas próby zatrzymania auta, kierowca nie zatrzymał się, potrącił policjanta i uciekł w kierunku Opola. Dzień później policjanci „namierzyli” 19-latka w okolicach Rogowa Opolskiego. Kierowca nie reagował na podawane przez policjantów sygnały do zatrzymania się. Usiłował potrącić interweniujących funkcjonariuszy. W trakcie ucieczki staranował radiowóz. Policjanci oddali strzały z broni palnej. Kilka godzin później, w pobliżu autostrady A4, funkcjonariusze odnaleźli ukrytego za barierą dźwiękochłonną mercedesa.

Wczoraj wieczorem, w trakcie działań związanych z zatrzymaniem podejrzewanego, funkcjonariusze odnaleźli kolejny samochód – opla vectrę. Samochód został skradziony 4 marca. Zatrzymany dziś 19-latek podejrzewany jest także o to przestępstwo.

Sebastian K. musi liczyć się z zarzutami czynnej napaści na policjantów, kradzieży dwóch samochodów oraz kradzieży paliwa. W uzgodnieniu z prokuratorem, policjanci będą wnioskować o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu.

Mężczyźnie grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Opolu / mg)

/policja.pl/

/policja.pl/  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION