POWRÓT
     2015-05-13 00:00:00

Zawsze byłem zwolennikiem jak największego wpływu obywateli.


Proponuję zlikwidowanie bariery prawnej, rozpoczęcie debaty i dopuszczenie obywateli do decyzji w sprawie jednomandatowych okręgów wyborczych do Sejmu - przekonywał prezydent Bronisław Komorowski w "Faktach po faktach" w TVN 24.

- Zawsze byłem zwolennikiem jak największego wpływu obywateli na to, jakie osoby wchodzą do parlamentu czy do samorządów - podkreślił. Ocenił także, jednomandatowe okręgi wyborcze w samorządach przyniosły świetne efekty, podobnie jak w Senacie.

Warto sprawdzić, czy w Sejmie może to być również dobre rozwiązanie - uważa Bronisław Komorowski.

- Rolą prezydenta jest zlikwidowanie bariery konstytucyjnej dla jakiejkolwiek zmiany w tym obszarze, a jak ta zmiana będzie duża, jak głęboka o tym chciałbym, żeby zadecydowali obywatele w referendum - powiedział i dodał, że z jego wynikiem siły polityczne będą musiały się liczyć.

Prezydent zapowiedział, że złoży w najbliższym czasie wniosek o referendum, w związku z referendum będzie prowadzona debata publiczna, a dopiero później debata w parlamencie.

Prezydent wskazywał ponadto, że chciałby, aby w referendum Polacy wypowiedzieli się, czy akceptują obecny model finansowania partii politycznych z budżetu państwa, czy nie. - Ja uważam, że on jest warty co najmniej głębokiej zmiany - zaznaczył

/fot.redakcja//Prezydent.pl/

ODWIEDŹ PROFILE: Bronisław Komorowski - Prezydent


 ZOBACZ PROFIL:
 

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION