POWRÓT
     2017-11-30 00:00:00

Ze spokojem obserwujemy prace w Sejmie nad projektami Prezydenta.


Z dystansem i ze spokojem podchodzimy na razie do tego, co się w parlamencie dzieje w kwestii prac nad prezydenckimi projektami w sprawie sądów - powiedział Minister Andrzej Dera, który był gościem „Sygnałów dnia”, na antenie radiowej Jedynki.

Minister podkreślił, że „kluczowe rzeczy, jeżeli chodzi o ustawy pana Prezydenta, będą się działy w przyszłym tygodniu podczas prac parlamentarnych”.

- Jesteśmy dzisiaj na etapie poprawek komisyjnych. Poprawki klubowe dopiero przed nami. Będzie w przyszłym tygodniu czytanie, drugie czytanie w parlamencie, będziemy wtedy dopiero mogli się szerzej odnieść do tego, jakie są stanowiska klubów - zaznaczył.

W środę sejmowa komisja sprawiedliwości opowiedziała się za uchwaleniem projektu Prezydenta Andrzeja Dudy ws. Krajowej Rady Sądownictwa - wraz ze wszystkimi siedmioma poprawkami zgłoszonymi przez PiS. W komisji trwają też prace nad prezydenckim projektem ustawy o Sądzie Najwyższym. (WP)

/fot.arch.redakcji//Prezydent.pl/

ODWIEDŹ PROFILE: Prezydent


 ZOBACZ PROFIL:
 

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION