POWRÓT
     2014-07-03 00:00:00

Ziemia raciborska dla małych odkrywców.


Powstał pierwszy przewodnik po ziemi raciborskiej dla dzieci z kartami edukacyjnymi. Agencja Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierana Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu uzyskała na jego wydanie wsparcie Śląskiej Organizacji Turystycznej.

- Tym razem postawiliśmy na publikację dla dzieci. Na 12-stronach kolorowego wydawnictwa opisano m.in. krótko zamek, mumię, opactwo i kolejkę w Rudach, kuźnię w Bieńkowicach, Meandry w Chałupkach, Łubowice, Łężczok, Wojnowice, Pogrzebień, dodając do najciekawszych obiektów i miejsc zadania - mówi Grażyna Wójcik, dyrektor Zamku Piastowskiego. I tak dzieci, dowiadując się co nieco o historii, muszą skopiować fragment kartonaża mumii, poradzić sobie z krzyżówką, pokolorować zamek, wcielić się w rolę średniowiecznego kopisty, ułożyć krótki wierszyk romantyczny, prawidłowo nazwać fragmenty klasztoru cystersów czy wkleić zdjęcie z obserwacji ptactwa na Łężczoku.

- Kolorowe wydawnictwo wydrukowano na bardzo dobrej jakości papierze offsetowym, tak by można było na nim swobodnie pisać - dodaje Grażyna Wójcik. Wydanie 20 tys. egzemplarzy przewodnika i kart edukacyjnych wsparła Śląska Organizacja Turystyczna. W wydawnictwo można się zaopatrzyć w Punkcie Informacji Turystycznej na Zamku Piastowskim oraz w Muzeum w Raciborzu. Trafi także do punktów informacji turystycznej w całym województwie śląskim oraz do Śląskiej Organizacji Turystycznej. - Co roku odwiedza nas tysiące rodzin z całej Polski. Mamy nadzieję, że dzięki nowemu przewodnikowi uda nam się zachęcić do odwiedzin kolejne - kończy Grażyna Wójcik./zamekpiastowski.pl/  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION