POWRÓT
     2017-12-29 00:00:00

Zmarła Teresa Pawłowska.


W czwartek 28 grudnia 2017 roku zmarła Teresa Pawłowska, była pielęgniarka i działaczka Związku Sybiraków. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w Kaplicy Cmentarza Jeruzalem 03.01.2018 r. (środa) o godz. 12:00.


Śp Teresa Pawłowska – urodziła się w 1932 roku na Kresach Wschodnich, we Włodzimierzu Wołyńskim, w rodzinie polskiego oficera. W lutym 1940 roku cała rodzina została deportowana na Syberię. Za Uralem spędziła ponad cztery lata. Kiedy udało się wrócić do Polski (ojciec zmarł na zesłaniu), rodzina zamieszkała w Hrubieszowie.

Po ukończeniu szkoły pielęgniarskiej w Bydgoszczy dostała nakaz pracy w Raciborzu i tu zamieszkała. Ponad 40 lat pracowała, jako pielęgniarka. Pełniła też, funkcję przełożonej pielęgniarek raciborskiego szpitala. Inicjatorka powstania w 1967 roku Koła Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego przy Szpitalu Miejskim w Raciborzu.

Po przejściu na emeryturę zaangażowała się w działalność Związku Sybiraków w Raciborzu. Inicjatorka i projektantka Pomnika Sybiraków na Cmentarzu Jeruzalem w Raciborzu, gdzie co roku 17 września w rocznicę napaści ZSRR na Polskę, Sybiracy organizują uroczystości upamiętniające „Golgotę Wschodu”.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w Kaplicy Cmentarza Jeruzalem 03.01.2018 r. o godz. 12:00.


/ts/ODWIEDŹ PROFILE: Racibórz


 ZOBACZ PROFIL:
 

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION