POWRÓT
     2013-04-09 00:00:00

Zmiany w kursowania pociągów PKP Intercity w dniach 14 kwietnia – 8 czerwca br.


W związku z pracami modernizacyjnymi prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury w okresie 14 kwietnia - 8 czerwca br. nastąpią zmiany w organizacji ruchu wybranych pociągów PKP Intercity.

Zmiany nie będą wiązać się ze zmniejszeniem liczby pociągów uruchamianych przez PKP Intercity. Dla części pociągów przygotowane zostały nowe rozkłady jazdy. Wybrane odcinki będą na czas prac torowych zamykane, przez co część składów pojedzie objazdem. Takie rozwiązanie od 14 kwietnia pojawi się w związku z budową nowego przystanku Warszawa Ursus Niedźwiadek dla wybranych pociągów kursujących do/z Łodzi oraz Krakowa/Katowic/Wrocławia/Bohumina. W związku z pracami zostaną skierowane trasą okrężną przez Warszawę Odolany. Pozostałe pociągi dalekobieżne będą korzystały z torów przeznaczonych do ruchu podmiejskiego.

W wielu miejscach prace modernizacyjne będą kontynuowane. Np. w wybranych terminach w kwietniu, maju i czerwcu, pociągi do Zakopanego będą kursowały w skróconych relacjach do Chabówki, Nowego Targu czy Krakowa. Pomiędzy Chabówką a Nowym Targiem prowadzone będą prace utrzymaniowe (linia Kraków Zakopane). Prace tego typu wiążą się między innymi z wymianą podkładów, naprawą bieżącą nawierzchni kolejowej. Roboty pozwolą zlikwidować istniejące ograniczenia prędkości dla pociągów, wynoszące obecnie 30 km/h, i przywrócenie prędkości 60 km/h.

W drugiej połowie kwietnia prace modernizacyjne prowadzić będzie również niemiecki zarządca infrastruktury, przez co w wybranych terminach pociągi kursujące do lub z Niemiec zamiast przez Rzepin pojadą przez Kostrzyn.

Informacje na temat zmian w kursowaniu pociągów PKP Intercity są dostępne na stronie www.intercity.pl – w części Aktualności oraz w zakładce „Niezbędnik podróżnika”, a także pod numerem infolinii Intercity 19 757. Informacje o korektach pasażerowie znajdą w ulotkach dostępnych na dworcach na monitorach przy kasach. Dowiedzą się o nich również poprzez komunikaty podawane w pociągach oraz z wpisów umieszczanych na profilu Facebook przewoźnika „Pociąg do miejsc” i „Pociąg do podróży”.

/pkp.pl/

  HOT NEWS
  Problem migracyjny można rozwiązać tylko pomagając na miejscu. - Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnej! - Prezydent: Nie podpiszę ustawy o SN, dopóki nie zostanie uchwalona zgłoszona przeze mnie zmiana w ustawie o KRS. - Prezydent przekazał Sejmowi do ponownego rozpatrzenia nowelizację ustawy o RIO.

Niezależny Portal Raciborski jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z serwisem: ul. Staszica 9/2, 47-400 Racibórz, reklama@raciborek.pl

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.

Copyright © 2010-2018 TOPORTAL PRODUCTION